מרפאת כאב

יצירת קשר

סניף מרכזי כאן הבריאות: זד”ל 5, ראשון לציון

077-806-6667

מרפאת כאב

במרפאת כאב מאבחנים ומטפלים בסוגי הכאב במטרה לחזור לתפקוד מלא עד כמה שניתן. כאשר משככי כאבים פשוטים אינם מקלים על הכאב, או כאשר הכאב נמשך לאורך זמן, מומלץ לפנות למרפאת כאב בה פועלים רופאים מומחים בטיפול בכאב על כל צורותיו ומקורותיו השונים.

אבחנה

על מנת לטפל בכאב בדרך היעילה והנכונה ביותר נערכת לחולה אבחנה מעמיקה לגבי מקור הכאב ובהתאם לאבחנה ולמטופל מותאמת תכנית הטיפול. האבחנה כוללת בדרך כלל בדיקת צילומי דימות כמו CT ו-MRI.

סוגי כאבים

ישנם מספר סוגים של כאבים: כאב אקוטי, כאב כרוני וכאב משולב. חלוקה נוספת של סוגי הכאב היא לפי מקור הכאב ולמיקומו בגוף. לדוגמא: כאבי גב, כאבי שרירים ומפרקים, כאבים במערכת העצבים, כאב כרוני, כאבי ראש ומיגרנה, כאבים לאחר ניתוח וטראומה, כאב הנובע מגידול סרטני ועוד.

שיטות טיפול

שיטות הטיפול בהן נעשה שימוש במרפאות הכאב הן רבות ומגוונות: טיפולים תרופתיים, טיפול תרופתי פולשני: באמצעות הזרקות או ניתוח, טיפולים לא פולשניים כמו פיזיותרפיה, עיסוי רפואי ועוד.

כשמטפלים בתינוקות וילדים חייבים להתייחס לעצם היותם תינוקות או ילדים עם כל המשתמע מכך. הטיפול כולל לצד הטיפול הרפואי צדדים נוספים הנוגעים לגילו של המטופל וליכולתו להתמודד עם טיפול כזה או אחר.