אסתטיקה רפואית

יצירת קשר

סניף מרכזי כאן הבריאות: זד”ל 5, ראשון לציון

077-806-6667

אסתטיקה רפואית

הרפואה האסתטית הפכה בשנים האחרונות לחלק מהנורמה. כיום מאוד מקובל לשפר את מראה הפנים והגוף כבר בגילאים צעירים יחסית.

עד לפני מספר שנים, הטיפולים האסתטיים כללו בעיקר ניתוחים למתיחת פנים, ניתוחים לשאיבת שומן ופילינג. פעולות אלו דורשות הרדמה כללית, כרוכות בכאבים ומשך ההחלמה של שבועות. ההצלחה בניתוחים הייתה עד כדי כך מוגזמת עד שהיה מתקבל בעקבותיהם, מראה מלאכותי.
הצרכנים יצרו ביקוש לטיפולים לא כואבים, קלים וקצרים, כאלה שניתן לשלבם בלו”ז היומיומי כשזמן ההחלמה קצר מאוד. לצד הביקוש צמח גם רף הציפיות לתוצאות אסתטיות ‘טבעיות’.
כיום עם התפתחות התחום רשימת הטיפולים כמעט אין סופית ויכולה לגרום לבלבול רב. לכן חשוב להיוועץ ברופא מומחה עליו אתם סומכים ולדון עמו בצורה אובייקטיבית באופציות הטיפוליות המיטביות עבורכם.

כיום רופאי נשים, רופאי עיניים, רופאי ילדים ואף רופאים כלליים נוטשים את התמחותם ועושים הסבה מקצועית לרפואה אסתטית או משלבים רפואה אסתטית לקליניקה קיימת. חברות הביטוח לא יתנו כיסוי לרופאים אשר לא עברו קורס בנושא.
ד”ר רוזוב מתמחה באסתטיקה רפואית מוביל את התחום בכאן הבריאות.

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית מיוצרת בגוף האדם ויש לה שימושים רבים בזכות יכולתה לספח אליה מים בכמויות גדולות. ניתן למצוא את החומצה בעיקר בעור אבל גם בחלל המפרקים ובעיניים. עם תהליך ההזדקנות הגוף מייצר כמויות קטנות יותר של החומצה והתוצאה הישירה היא התקמטות העור ושחיקת הסחוס במפרקים.

מאז שמדענים הצליחו להפיק את החומצה היאלורונית בצורה סינטטית נמצאו לה שימושים רבים. למשל, במניעת שחיקת הסחוס במפרקים, על ידי הזרקת לחלל התוך מפרקי. ההזרקה גורמת להקטנת החיכוך והפציעה בסחוס תוך הקלה משמעותית בכאבים ובטווח התנועה של המפרק.

שימוש נוסף בחומצה הוא לצרכים קוסמטיים כמו למשל למילוי קמטים על ידי הזרקה מקומית, להוספת נפח ללחיים ולסנטר. לצד הזרקת החומצה נרשמה הצלחה בהקטנת המבנה המולקולרי של החומצה מה שמאפשר מריחת החומצה על העור בכדי לסייע ליכולת של העור לאגור מים. חומצה זו מהווה היום מרכיב חובה במוצרים קוסמטיים.

שימוש נוסף הוא על ידי הזרקת טיפות שלה להצערת העור, או ע”י הזרקה שטחית מאוד בשכבת האפידרמיס אחת לכמה שבועות או חודשים. שימוש נוסף לחומצה ההיאלורונית בזירוז החלמה מפצעים. החומצה נמצאת בשימוש ברפואת העיניים וגם בתכשירים לשיער לטיפול בעור הקרקפת ובמוצרי איפור בריאים יותר.

בוטוקס

בוטוקס הוא חלבון שמיוצר על ידי חיידק ותכונתו העיקרית היא חסימת שחרור החומר הגורם לגירוי עצבי באזור מסוים, בשטח בקוטר של סנטימטר עד שניים מסביב לאזור ההזרקה. השפעת הבוטוקס מרגע ההזרקה לשריר אורכת עד כחצי שנה.

הבוטוקס משווק בעולם תחת שני שמות: בוטוקס המיוצר בארה”ב ודיספורט המיוצר באירופה. 5% מהאוכלוסייה מפתחת נוגדנים לבוטוקס ולכן לא ישפיע עליהם. הנוגדן מתפתח לעיתים בעקבות הזרקות חוזרות.
חומר המילוי של הבוטוקס הוא בעיקר חומצה היאלורונית המשמשת בעולם הקוסמטיקה לצורך מילוי נפחים ושקעים בפנים. הבוטוקס פועל על קמטים שנוצרים כתוצאה מהתכווצות השרירים באזור העליון של הפנים ובמקרים מיוחדים ניתן להזריק בוטוקס גם מעל השפה העליונה. חשוב להזריק כמות קטנה בכדי לא לגרום לבעיות דיבור ולעיסה.

כאשר רוצים לטפל בקמטים בחלק התחתון של הפנים, עושים שימוש באמצעות חומרי מילוי, קרי, חומצה היאלורונית.
הטיפול בבוטוקס נעשה בעיקר בטווח הגילאים 35-65 . מגיל 65 ומעלה יש צורך במתיחת פנים באמצעות ניתוח. הטיפול בבוטוקס מתאים לכל אחד מלבד מטופלים שסובלים ממחלות עור או שלוקחים סטרואידים.

מזו-חוטים

מזו-חוטים (MESOTHREADS) היא שיטה למתיחת פנים. השימוש בשיטה נעשה במקרים בהם לא ניתן לטפל בכך בשיטות לא פולשניות. חוטים אלה, חוטי פולידיוקסנון הנמצאים בשימוש בכירורגיה החל משנות ה-80, מתמוססים כעבור כ-200 ימים ואפקט המתיחה נשמר עד שלוש שנים.

הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית, זמן ההחלמה קצר, אינו משאיר צלקת והטראומה לעור מינימלית. מתיחת פנים בעזרת חוטים אינה כוללת חתכים והיא מבוצעת על ידי החדרה של חוטים זעירים אל רקמת העור, באזורים שבהם העור נפול, רפוי או מקומט. למשל: בצוואר, קו הלסת, הלחיים, אזור הפה, העפעפיים או הגבות.

החוטים מוחדרים אל העור באמצעות מחט לעומק הרקמה הרכה והם משמשים כ’תופסנים פנימיים’. הרופא המבצע את ההליך מותח את החוטים בעדינות בכיוון הדרוש, כך שהחוטים נתפסים ברקמה וגורמים להרמה של העור ולטשטוש של הקמטים.

היתרון המשמעותי בשיטה הוא ביכולת לטפל בכמה אזורים במקביל ולמתוח את העור לכיוונים שונים, על ידי שימוש במספר משתנה של חוטים. זאת בניגוד למתיחת פנים ‘מסורתית’ או מיני מתיחה, שבהן נדרש המנתח למתוח את העור בזווית קבועה. חשוב לציין כי לאחר הטיפול עלולים להופיע שטפי דם פנימיים.