אורתופדיית גב

יצירת קשר

סניף מרכזי כאן הבריאות: זד”ל 5, ראשון לציון

077-806-6667

אורתופדיית גב

בעמוד השדרה ישנן כ-30 חוליות כאשר בין רוב החוליות ניצב דיסקוס שמטרתו לאפשר גמישות ותנועת כיפוף וסיבוב. החוליות מחוברות ביניהם לכל אורך עמוד השדרה באמצעות רצועות שמוסיפות יציבות וחוזק לעמוד השדרה. הזיזים בחוליות משמשים לחיבור מערכות של גידים, שרירים ורצועות שמעניקים חיזוק נוסף למבנה עמוד השדרה ומאפשרים להניע אותו לפי רצוננו. בתוך תעלת השדרה עוברת מערכת של תאי וסיבי עצב (חוט השדרה) המוגנים ברקמות ובניהן עובר נוזל השדרה. לעיתים כאבי הגב נגרמים משינה על מזרן שאינו מותאם לכאבי גב ואינו מזרן אורטופדי. כיום קיימים מגוון מזרונים כמו מזרן אורטופדי למיטה וחצי היכולים להתאים גם לבני נוער הסובלים מבעיות גב מתמשכות.

המלצה

מומלץ לפנות לאורתופד עמוד שדרה כאשר הכאב מוקרן לידיים או לרגליים, ולעיתים לעמוד השדרה צווארי או כשמבחינים בעיוות בעמוד השדרה, או הפרעה במכניקה העדינה של הידיים: קושי לכפתר כפתורים, לספור כסף, שינוי בכף יד.

תלונות

התלונות השכיחות ביותר הן תלונות על כאב בעמוד השדרה באזור הצוואר, הגב או המותן או הקרנה של הכאב ליד או לרגל.

הטיפולים יכולים לכלול שימוש באביזרים אורתופדיים וארטרוטיים (כמו מדרס או מחוך), הזרקה תחת שיקוף, גלי רדיו או באמצעות ניתוחים..

לעיתים כאבי הגב נגרמים משינה על מזרן שאינו מותאם לכאבי גב ואינו מזרן אורטופדי. כיום קיימים מגוון מזרונים כמו מזרן אורטופדי למיטה וחצי היכולים להתאים גם לבני נוער הסובלים מבעיות גב מתמשכות.